1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Firdavs [7]
3 years ago
7

What is the value of 56.13?

Mathematics
2 answers:
SpyIntel [72]3 years ago
8 0

Answer:

The value is Approximately 56

Svet_ta [14]3 years ago
8 0

Answer:

5 - tens

6 - ones

. - decimal

1 - tenths

3 -hundredths

Step-by-step explanation:

I'm not sure if this is what you mean but I hope this helps

You might be interested in
How do I rewrite the quadratic function in intercept
antiseptic1488 [7]
You have to factor and then get the x intercepts

8 0
3 years ago
What fraction of 11 and 1/6 in decimal form​
cupoosta [38]
11.16 repeat only the six is repeating
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
A bag of 8 apples cost $2.88. What is the cost of one apple
k0ka [10]
You have to use the formula cost over quantity Divide 8 and $2.88 The answer is. 0.36
6 0
3 years ago
Which binomials below is a factor of this trinomial 5x^2-5x-100
34kurt
We are asked to determine the correct factorization of the given trinomial which is 5x² - 5x -100. The solution to this problem is shown below:
5x² - 5x - 100 let the problem equal to zero such as:
5x² - 5x - 100 = 0 , factor out 5 from the given trinomial
5(x²-x-20) = 0
5 (x-5)(x+4) = 0

The correct factor is 5(x-5)(x+4).
3 0
3 years ago
Evaluate 3x^2 – 2xy - 4y^2
kykrilka [37]

 Evaluate for x=2,y=−3

3(22)−(2)(2)(−3)−4(−3)2

3(22)−(2)(2)(−3)−4(−3)2

= C. −12

 

3 0
3 years ago
Other questions:
  • HELP PLZ
    6·1 answer
  • Jerry had 1 gallon of ice cream. He used 2/10 gallon to make chocolate milkshakes and 0.30 gallon to make vanilla milkshakes. Ho
    6·1 answer
  • 7÷849<br><img src="https://tex.z-dn.net/?f=7%20%5Cdiv%20849%20%3D%20" id="TexFormula1" title="7 \div 849 = " alt="7 \div 849 = "
    12·2 answers
  • What’s 12 times a number?
    15·1 answer
  • Calculate the GPA of a student with the following grades A(15 hours) C(10 hours) F (6hours) note that an A is equivalent to 4.0
    7·1 answer
  • Mr. Martinez is comparing the price of oranges from several different markets. Which market’s pricing guide is based on a consta
    12·1 answer
  • A. Explain how you know that Triangle ABC is similar to Triangle A'B'C'. (use complete sentences and show all your work to get f
    10·1 answer
  • The odds against an event are 19 to 12 find the probability that The event will occur
    10·1 answer
  • Gavin works two part-time jobs to pay for college. He works 8 hours each week tutoring and 10 hours each week in the dining hall
    6·1 answer
  • A side of square B is four times the length of a side of square A. How many times greater is the area of square B than the area
    5·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!