1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
MrMuchimi
3 years ago
7

James divided the candy barinto 4 parts.He gave 1 part to his friend.​

Mathematics
1 answer:
photoshop1234 [79]3 years ago
7 0

Answer:

If he gave 1 part to his friend then he will have 3 parts left. Is that what you needed help on?

You might be interested in
Por favor ayuda cuanto es 50=t-1?
Diano4ka-milaya [45]

Answer:

51

Step-by-step explanation:

no lo sabes realmente

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Simplify. 7²+2² A9 B53 C81 D94
Masja [62]
B - 53

7 x 7 = 49 and 2 x 2 = 4, therefore 49 plus 4 is 53
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Illustrates whather the two ratios are equal or not using cross 3/27, 1/9​
vitfil [10]

Answer:

They are equal

Step-by-step explanation:

Given

\frac{3}{27}\ and\ \frac{1}{9}

Required

Determine if they are equal

We start by equating both:

\frac{3}{27} = \frac{1}{9}

Cross Multiply

3 * 9 = 1 * 27

27 = 27

<em>Because both sides of the equation are equal, then the ratios are equal</em>

5 0
3 years ago
Lesson Check (6.NS.C.7a) 1. Andrea has 37 yards of purple ribbon, 3.7 yards of pink ribbon, and 3$ yards of blue ribbon. List th
Dafna11 [192]
3.7, 34, 37 from least to greatest

7 0
3 years ago
Pls help quickly. picture attached
Ganezh [65]

Answer:

DELETE  i will answer later doe:)

Step-by-step explanation:

8 0
3 years ago
Other questions:
  • 37 is what percent more than 32
    6·1 answer
  • What is the standard form for y=3x+11?
    7·2 answers
  • 20% of 150 is what number?
    10·2 answers
  • Rebecca bought 1 pound of chocolate from the chocolate shop last week for $4. The next week the cost of the same 1 pound of choc
    13·1 answer
  • A shopper at a clearance sale is pleased to discover some cookie jars on sale for $19 each. The original price tags read $20. Wh
    11·1 answer
  • helpppppp!!!!!!Nick has 3 shirts: a white one, a black one, and a blue one. He also has two pairs of pants, one blue and one tan
    13·2 answers
  • A pack of 12 sodas cost $5.04. what is the unit rate in dollars per soda
    8·1 answer
  • Do not guess last time sumone guessed it was wrong tell me and tell me why its the awnser thanks for brainliest
    14·1 answer
  • Hii, Ok so basically I really need help with these questions they are really difficult and don't worry rewards are plenty a come
    7·1 answer
  • Given lines are parallel, find the value of x.<br> Then determine the measure of the angle.
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!