1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Sonbull [250]
3 years ago
14

Enter the range of values for x:​

Mathematics
2 answers:
alexira [117]3 years ago
6 0

Answer:

¿¿¿???

Step-by-step explanation:

first what is the question no only x = i didn´t see your computer

Dominik [7]3 years ago
5 0

Answer:

yeah i don't see anything

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Which choices are equivalent to the expression below?<br> Check all that apply.
gavmur [86]
There’s no answer choices..
5 0
3 years ago
Can anyone help solve these equations using the elimination method
tiny-mole [99]

Step-by-step explanation:

dear by changing the sign by elimination method everything gets cancelled

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Question 17 please help
kramer
\sqrt{9x^2} / \sqrt{18y^2}
after taking sqrt both side

3x/\sqrt{9*2y^2}

3x/3y√2
x/√2y
multiply both denomenator and numerator by√2
√2x/2y

Answer is A

8 0
3 years ago
Find the unit price
Mrac [35]

Answer:

Price per ounce is $0.062

Step-by-step explanation:

Here, we want to find the unit price in which this vase is price per ounce

Firstly, we need the total ounce value

1 pound = 16 ounce

so two pounds will be 2 * 16 = 32 ounces

So the total ounce value is 32 ounces + 8 ounce = 40 ounces

So 40 ounces = $2.48

price per ounce will be $2.48/40 = $0.062 per ounce

3 0
3 years ago
Simplify this expression 1/2(362 -4)
Arisa [49]
The answer is 179!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
5 0
3 years ago
Other questions:
  • Score: 7.5/50
    7·1 answer
  • Find the slope of the line that goes through (-1,2) and (-1,9)
    6·1 answer
  • Which lines are perpendicular to the line y - 1 = 1/3(x+2)? Check all that apply.
    11·2 answers
  • Carrie buys 4.16 pounds of apples for $5.20
    12·2 answers
  • every year, a food company shares 1/5 of its earnings with its employees as a bonus. last year the total bonus was 220,000. how
    14·2 answers
  • An Item priced at $776 has a sales tax of $48.50. Find the sales tax rate expressed as a percent.
    11·2 answers
  • Pls help asap I will give brainerlist plus 25 points
    7·2 answers
  • (work)(study) + (work)(practice) + (work)(perseverance)
    5·1 answer
  • A large balloon is tethered to the ground using a 95-foot cable. The wind is pushing the balloon so that the
    13·1 answer
  • The ratio of Zoey's money to Andrew's money is 4:5. If Zoey has $28, how much do they have altogether?
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!