Answer: B and E
Step-by-step explanation:
4 1/5 + b = 9 3/5
4 1/5 - 4 1/5 + b = 9 3/5 - 4 1/5
(taking the same amount from each side to keep it balanced)
0 + b = 5 2/5
(subtracting 4 1/5 from each side)
b = 5 2/5
Answer:
$2.20
Step-by-step explanation:
11 pounds of rice for $5.
Divide the $5 by 11.
11 divided by 11 is 1.
So 1 pound of rice is $2.20.
(PS i might be wrong, SO SORRY IF I AM)
Answer:
u need decimals for all of them or u at least use them a lot
Step-by-step explanation: