1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
bearhunter [10]
2 years ago
10

Which is the graph of y <1 -3x?

Mathematics
1 answer:
scoray [572]2 years ago
8 0

Answer:

i can see from image it's <=

maybe you've written wrong

Step-by-step explanation:

so option A

You might be interested in
Help me please ineed your help
____ [38]
I can’t see the problem
4 0
2 years ago
What should be added to 8 to make the sum 0
Mars2501 [29]
-8 because when you add a negative number your basically subtracting its absolute value.
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
NEED HELP ASAP!!!!!!
melamori03 [73]
Okay so you can add up all the marbles to find a rate and divide.
Total: 20 marbles
Blue: 25% chance
Red: 40% chance
Green: 45% chance
8 0
2 years ago
Read 2 more answers
What is 3/8 x 4/5 plzzzzz help
babymother [125]

Answer:3/10 or 0.3

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
How do I solve this?
Ivenika [448]

\overline{XS}\cong\overline{YT}\Rightarrow 3m+7=4.2m+5\ \ \ |-7\\\\3m=4.2m-2\ \ \ \ |-4.2m\\\\-1.2m=-2\ \ \ \ |:(-1.2)\\\\m=\dfrac{2}{1.2}\\\\m=\dfrac{20}{12}\\\\m=\dfrac{5}{3}\to m=1\dfrac{2}{3}


\overline{YS}\cong\overline{XT}\Rightarrow3\dfrac{1}{2}r+2=2r+5\ \ \ \ |-2\\\\3\dfrac{1}{2}r=2r+3\ \ \ \ |-2r\\\\1\dfrac{1}{2}r=3\ \ \ |\cdot2\\\\3r=6\ \ \ \ |:3\\\\r=2

7 0
3 years ago
Other questions:
  • What is the volume of the box below ?5cm,8cm,10cm​
    10·1 answer
  • Combing like terms<br>needs ASAP​
    8·2 answers
  • What does, x, in the equation 2x-8=4 equal
    7·2 answers
  • When is a rhombus a rectangle?
    6·2 answers
  • What is the circumference of a circle with a diameter of 5 feet? Use 3.14 for π.
    10·1 answer
  • How do you find the radius of a circle that has a circumference of 69.1?
    6·1 answer
  • A 7 pound bag of dog food costs $21 What is the unit price of the dog food?
    8·2 answers
  • A science teacher wrote the table of values below.
    7·1 answer
  • Can someone please help me, this is the last question on my test and I dont understand. please and thanks.
    11·2 answers
  • What is an equation of the line that passes through the points (-4,-2)<br> and (8, 1)?
    14·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!