752 second graders went to
see Hansel and Gretel on
Friday. 25% of the students
went to the bathroom during
the movie. How many kids
went to the bathroom?
Minimum value of the function is - 2
hope that helps
$16.76 divided by 4 = $4.19 each gallon
So $4.19 x 7 gallons = $29.33
I think it’s 2 but I’m not sure