1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Greeley [361]
2 years ago
9

Please help!!!!!!!!!

Mathematics
1 answer:
vichka [17]2 years ago
3 0

Answer:

3

Step-by-step explanation:

I used a graph to figure this out, so I just know it's correct.

a=1 b=-6 c=8 when added together because the b=NEGATIVE 6, this all =3

You might be interested in
Four billion, five hundred and seventy million. write this number in figures​
ozzi

Answer:

4,575,000,000

Step-by-step explanation:

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is 3 1/8 estimated 1 2/5 estimated
ehidna [41]

Answer:

3

1

if your estimating to whole numbers the 3 1/8 is 3 and 1 2/5 is 1

Step-by-step explanation:

4 0
2 years ago
Read 2 more answers
Janie has \$3$3dollar sign, 3. She earns \$1.20$1.20dollar sign, 1, point, 20 for each chore she does and can do fractions of ch
madreJ [45]

Answer:

9

Step-by-step explanation:

13.50 - 3 = 10.50

1.20×8 = 9.60 = not enough

1.20×9= 10.80 = more than enough

She has to do 9 chores to have enough money including the 3 dollar she already has

8 0
2 years ago
Read 2 more answers
You withdraw $29.79 from your bank account. Now your balance is $20.51. Write and solve an equation to find the amount of money i
avanturin [10]
X-29.79=20.51 or 29.79+20.51=x

x=50.30
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Will spent $3.75 for 3 pounds or granola. what is the unit rate in dollars per pound
MissTica
The unit rate per pound is
$1.25
( i divided 3.75 into 3 )
6 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Which number has exactly 3 factors?<br> 2<br> 4<br> 6<br> 8
    8·1 answer
  • Can someone answer Please??
    13·1 answer
  • PLEASE HURRY
    14·2 answers
  • Is x2 + 2y = 4 a function?
    5·2 answers
  • Rashid spent $31.84 on gas for his car. Gas was $1.99 per gallon. How many gallons did Rashid purchase?
    8·1 answer
  • -6/10×-1/8=3/40? is this correct
    9·1 answer
  • A recipe calls for 5 1/2 cups of flour. Lorenzo only has 3 1/4 cups of flour. Write and solve an equation to find the additional
    5·1 answer
  • Solve this system of equations<br> 3x+4y=36<br> y= -1/2x+8<br><br> x=<br> y=
    12·1 answer
  • -42,260 rational or irrational
    9·1 answer
  • The graph of the function f(x)= -3x+3 is shown.
    5·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!