Answer:
$1.26 per ounce
5 jars=$50.40
Step-by-step explanation:
$10.08/8 ounces=$1.26 per ounce
$10.08/jar x 5 jars=$50.40
75
Answer:c,d,f I think
20
To get the answer, you have to find what number 15 is 75 percent of.
hi its simple.
9;3
or simplified...
3;1