Answer:
$1.26 per ounce
5 jars=$50.40
Step-by-step explanation:
$10.08/8 ounces=$1.26 per ounce
$10.08/jar x 5 jars=$50.40
161
9514 1404 393
(a) ❘-270 - 30❘
One score is -270 and the other is +30. The difference is either of ...
|30 -(-270)|
or
|-270 -30| . . . . . . matches choice A