Answer: it would be better to buy the 3 ounces because it’s cheaper. If you multiply .75 times 4 it would come out to 3.00 saving you 40 cents. .75 if the cost of a 3 ounce bag and 4 is how many times 3 goes into 12.
The answer is A..><span>Test it out before you begin</span>
Answer:
Is something good that says in the story
Explanation:D
Hello There
Answer: Him and me
Reason: A preposition should<span> always be followed by an objective pronoun (</span>him<span>, her, me, and us) instead of a subjective pronoun (</span>he<span>, </span>she<span>, I, and </span>we<span>).
I hope this helps
-Chris</span>