1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Stella [2.4K]
2 years ago
11

Who do historians believe created the first American flag

Mathematics
1 answer:
bonufazy [111]2 years ago
8 0

Answer:

Besty Ross

Step-by-step explanation:

Brainllest

You might be interested in
A cylinder has a diameter of 8 inches and a volume of 1287 cubic inches. What is the height of
fredd [130]

Answer:

25.62

Step-by-step explanation:

the answer is rounded and pi was 3.14 to solve this

8 0
3 years ago
Reverse percentage problem
Gala2k [10]

answer: you're missing the problem

8 0
3 years ago
Find the point of intersection<br> y=-3x-3<br> y=-3
Alla [95]
The answer would be -3
5 0
2 years ago
Helppppp 3. Elaina's old bicycle had tires with a 12-inch diameter. Her new bicycle has tires with a 16-inch diameter. What is t
Setler [38]
I think the answer is b if it’s not my bad g
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Is this a function or not a function? Explain why.
Ivenika [448]

Answer:

this is not a function

Step-by-step explanation:

the bottom numbers need to connect

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Can y’all help me on Thai one thank you
    7·1 answer
  • Lily's whole family has colds. So, she makes a 6-quart pot of chicken noodle soup and serves everyone a bowl. Her family has a t
    10·1 answer
  • In the right triangle shown Ac=BC and AB=6 to the square root of 3, how long are each of the legs
    9·1 answer
  • A car rental costs $50 for the first day. Additional days cost $35 per day, unless the car is rented for 7 days or more, in whic
    11·2 answers
  • Jameson pays $39.90 for 3.8 pounds of almonds. What is the price per pound of almonds? Record your answer and fill in the bubble
    12·2 answers
  • John received $300 for his birthday he buys 4 DVDs at $12.95 each. Sales tax is 6.5% how much birthday money does he have left
    6·1 answer
  • Solve x−5≥1. Graph the solution on a number line plzzz need answer for a test
    12·2 answers
  • What is the measure of<br> с 78<br> ООО<br> 88<br> 96
    9·1 answer
  • Find the measure of the angle indicated. 6
    15·1 answer
  • In AOPQ, m2O = (2x – 5)º, m P = (3x – 8)°, and mZQ = (10x – 17).<br> What is the value of x?
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!