Answer:
18 ounce package for $6.30
Step-by-step explanation:
For each one, you divide the money by the package to see how much it is per ounce.
2.59 / 7 = $0.37 per oz
4.56 / 12 = $0.38 per oz
6.30 / 18 = $0.35 per oz
Answer: the numbers were negative so he needed to add the positive numbers to that equation (I think sorry if I’m wrong)
Step-by-step explanation:
Answer:
No solution
Step-by-step explanation:
16 < 22 - 8 = 22
16 < 14 = 22
This question doesnt make sense, not only is the inequality false, but the equation isn't equal either.