1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Wewaii [24]
3 years ago
11

HELP ASAP it’s from i-ready I’m in 8th grade help

Mathematics
1 answer:
Andrew [12]3 years ago
5 0

Answer:

0.25

Step-by-step explanation:

use desmos for this, it's very helpful :)

You might be interested in
A baker purchased 10 lb of wheat flour and 13 lb of rye flour for a total cost of $17.40. A second purchase, at the same prices,
Art [367]
The answer to the question

4 0
3 years ago
HELP ASAP FIRST CORRECT GETS BRAINLIEST
iren [92.7K]

Answer:

Right

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Trevon, Leah, and Beth are playing a computer game. Trevon scores -8. Beth’s score was 3/4 of trevons score, and Leah’s score wa
nevsk [136]
-8 = trevon

(3/4)-8 = beth
= -6

1/4[(3/4)-8] = leah
1/4(-6)
= -1.5
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Lisa bought stock three years ago and sold it today for a profit of $1,200. this is a _____.
goldenfox [79]
Well if you are looking for the profit margin we need how much is was when she bought it, because it doesn't say, you can't say It's a increase or a decrease, so you could say this is a investment.
But considering you put this under mathematics I assume there is more to this question you forgot to post.
8 0
3 years ago
Lin runs 5 laps around a track in 8 minutes.
andrezito [222]

Answer:

To run one lap Lin takes 1.6 minutes.

Step-by-step explanation:

To find this answer you would do 8 divided by 5. Always remember when dividing time goes first unless the instructions / directions / your teacher says differently. So, when you do 8 divided by 5 the answer you get is 1.6, and there is your answer. Also to check your answer you can do 1.6 times 5, and you get 8, so you know that 1.6 is the correct answer.

5 0
3 years ago
Other questions:
  • Roberto will save 1/6 of his allowance each day. If he gets $2.00a day, about how much money will be save each day? Round your a
    13·1 answer
  • What is ] -7.9? in absolute values​
    14·1 answer
  • Solve for x: −2x + 5 < 7
    15·1 answer
  • Find the circumference of C in terms of π<br>radius of c Is 5​
    14·2 answers
  • WILL GIVE BRANLIEST TO BEST ANSWER. 25 POINTS!
    15·1 answer
  • You estimate that a small restaurant sill serve 430 customers the first week it is open. The actual number of customers the firs
    12·1 answer
  • Find the price of one toy car if 8 toy cars cost $63.92
    12·2 answers
  • The function g(x) = 10.73 + 8.14(x - 1) represents the charge for parking at the airport for x number of days. Which statement b
    14·1 answer
  • How do you solve for 4-9i/-6i
    10·1 answer
  • (07.02 LC)
    6·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!