The inequality n <span>≥ 9 properly represents the graph because the arrow is pointing to the right of 9, and the dot is filled in on 9, representing Greater than or equal to.
Hope that helped!</span>
Answer:
The simplified expression is:

Step-by-step explanation:
Given the expression





Add similar elements




Thus, the simplified expression is:

Answer:
The black tulle is the better buy
Step-by-step explanation:
You will need to find the unit rate for the tulle...in other words cost per 1 yard to see which is the better buy.
You also need to make sure they are in the same units. So, we will convert the 3 yards to feet....which will be 9 feet
5.63/9 = 0.62555 per foot
3.58/6 = 0.59666 per foot
Answer:
(4, 9) and (-10, -8)
Step-by-step explanation:
The one thing you should never do is go faster