1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
finlep [7]
3 years ago
7

7th grade math help me pleasee :))

Mathematics
1 answer:
natima [27]3 years ago
3 0
It’s the first one -13–16
You might be interested in
If each angle in a decagon is the same measure, what is that measure? 18° 180° 144° 72°
pishuonlain [190]

Answer:

Each Angle of Decagon = 144 degrees

Step-by-step explanation:

The interior angles of a decagon add up to 1440

If they are of the same measure, then every angle will be equal to:

Each Angle of Decagon = 1440/10

Each Angle of Decagon = 144 degrees

5 0
3 years ago
Can someone please answer. There is only one question. There is a picture. Thank you!
Alex787 [66]
I think its the third one but im not 100% posative on that 
8 0
3 years ago
Which expression is equivalent to 6-(-8)​
katen-ka-za [31]

which expression is equivalent to 6-(-8)

5 0
3 years ago
Divide (10m^8+4m^6+10m^5) / 2m^2
anastassius [24]

Answer:

last option at the bottom

Step-by-step explanation:

(see attached)

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Toben bought ​ 512 ​ pounds of chicken, which cost $3.50 per pound. What was the total cost of the chicken?
iragen [17]

Answer:

$1792

Step-by-step explanation:

512 x 3.50 = $1792

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • If Tim can paint 2 square feet per minute, how fast can he paint a 10 foot by 8 foot wall?" *
    15·1 answer
  • The correct answer is letter E, but I am not sure how to approach this problem and I was wondering if anyone can offer any guida
    9·1 answer
  • A tour director collected $258 for 13 tour packages.Tour package A costs $18 and tour B costs $22. How many of each tour package
    6·1 answer
  • The area of a playground is 320 yd2. The width of the playground is 4 yd longer than its length. Find the length and width of th
    8·2 answers
  • A spherical hot-air balloon has a diameter of 55 feet. When the balloon is inflated, the radius increases at a rate of 1.5 feet
    7·1 answer
  • A pie costs $12.55. If it has a diameter of 12 inches what is the cost per square inch of the pie.
    6·1 answer
  • Will Give Brainliest! And 5 stars! And Thanks.... If correct
    6·1 answer
  • Find the value of x. Round to the nearest tenth. 37 17.3 units​
    14·1 answer
  • Colin always takes his laundry to the laundromat for cleaning. Today, he has 5 items for dry cleaning and 12 items for regular w
    6·1 answer
  • What is 16+6 <br><br> A. 2(8+1)<br> B. 2(8+3)<br> C. 3(2+3)<br> D. 8(2+3)
    5·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!