1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Lera25 [3.4K]
2 years ago
10

(1 point) Divide and simplify your answer.

Mathematics
1 answer:
VashaNatasha [74]2 years ago
5 0

Answer:

18.174x

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Please help what is for 1/2 x 1 2/3
matrenka [14]
5/6 is the answer boiiiiiiiiiiiiiiiii

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Tricias mother let her play outside for 15 minutes. When she went out side, she played with her dog for 5 minutes. Then she rode
Slav-nsk [51]

Answer:

6 minutes

Step-by-step explanation:

15-5=10

10-4=<u>6</u>

6 0
3 years ago
A rectangular garden has a perimeter of 36 yards and a width of 8 yards.
xeze [42]

Answer:

80 square yards

Step-by-step explanation:

We know we have a width of 8 yards and a perimeter of 36.

how I figured it out was:

36=(8*2) * (x*2)

8*2=16

36-16=10

So now we know the length and width.

area of a rectangle is lw (length * width)

10*8=80.

8 0
3 years ago
How much would you be willing to rent an additional oven when the order size is 1 dozen cookies
Kamila [148]

The amount that you should be willing to rent an additional oven when the order size is 1 dozen cookies is the amount that is less than the profit of producing those cookies.

<h3 /><h3>What amount should be paid to rent an additional oven?</h3>

The dozen cookies that Kristen’s Cookie Company are about to make are an additional order which means that they do not have the ovens to make it.

They will therefore have to rent an additional oven. If they did this, the amount they pay for the additional oven should not give them losses. They should therefore rent the oven at a cost that is less than the profit they will get for the additional 1 dozen cookies.

Find out more on accepting additional orders at brainly.com/question/25811981.

#SPJ4

3 0
1 year ago
3 + 12c - 4c<br> What is the answer I need help?
HACTEHA [7]
Your answer is 3 + 8c!!
7 0
3 years ago
Other questions:
  • Simplify completely quantity 2 x minus 24 over 8.
    7·2 answers
  • Pleaseeeee halpppp
    7·2 answers
  • Antoine paid $7.47 for 3 pounds of grapes. Write the cost of the grapes as a unit rate.
    6·2 answers
  • Plz help I need help now
    7·1 answer
  • A 5-pound bag of cat food costs $11.25.What is the unit price of the cat food in dollars per pound?
    9·2 answers
  • What would be the best first step in solving this system?​
    15·1 answer
  • Help me with this please<br> who ever is correct gets Brainliest
    15·2 answers
  • Answer this please....
    10·1 answer
  • PLEASE HELP!!! ILL GIVE BRAINLIEST !! Which is the correct answer ?
    8·2 answers
  • It has been estimated that only about 40% of California residents have adequate earthquake supplies suppose you randomly survey
    12·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!