1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
yanalaym [24]
3 years ago
10

Consider the following formula.

Mathematics
1 answer:
icang [17]3 years ago
6 0

Answer:

= (z-y)/(a-b)

Step-by-step explanation:

ax-bx + y =z

ax-bx =z -y

x (a-b) = -y

x = (z-y) / (a-b)

You might be interested in
Three friends split the cost of Dinner.Dinner was $24.18 How much did each friend s
boyakko [2]
You basically would just divide, $24.18 by 3 . since they split the cost.
3 0
2 years ago
Read 2 more answers
The number of bus riders was recorded on one route. The data have these values: minimum = 18, lower quartile = 22, median = 26,
Ber [7]

Answer: A

Step-by-step explanation: Because I got it wrong and it said it said it was A

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Domain and range of y=-.50x+12
Alja [10]
Domain: all real numbers
Range: y<0
3 0
3 years ago
What is 2 plus 2 equal
svet-max [94.6K]

Answer- seriously? Not sure if I should answer this. But it’s 4 (duh)

Step-by-step explanation:

You already know. You have two, add two, 4.

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
LETTERS How many permutations are possible of the letters in the word numbers?
Temka [501]
the answer is 5 hope it helps
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Hey Guys, having trouble on this problem, can you help me?<br>Click on the Picture for full view
    15·1 answer
  • A 50 lb bag of grass seed cost $222.50 find the unit cost per lb of this grass seed
    9·1 answer
  • Gretchen bought some large vases for $11 each and some small vases for $7 each on clearance. If she bought 18 vases for $142, ho
    9·1 answer
  • What is the answer of 10-squareroot of 4 divided by 2
    5·1 answer
  • Help me with that please
    5·1 answer
  • Jessica’s furniture store buys a couch at wholesale price of $113.00. If the mark up rate at jessica’s Furniture store is 45%, w
    5·1 answer
  • There is 1 skin cell.each day the cell splits in 2.after several days there are 64 cells.how many days have passed?
    11·2 answers
  • What is the factored form of x^2-9x+20
    7·1 answer
  • what are the mean variacne and standard deviatioon of the values? round to the nerates tenth. 11,11,3,1,11
    11·2 answers
  • If a man drives 600km from Johannesburg to Durban. He starts his journey with a full tank of petrol. If the man drives at an ave
    6·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!