1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
klio [65]
2 years ago
8

-3x > 9 PLS HELPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPP:'''(

Mathematics
1 answer:
Lilit [14]2 years ago
5 0

Answer:

what do you want us to do

Step-by-step explanation:

You might be interested in
A pattern has 77 yellow triangles to every 33 green triangles. What is the ratios of green triangles to yellow triangles?
Anton [14]
For every 33 green triangles, we have 77 yellow triangles.
So using the original ratio 33:77 we can simplify this by dividing both sides by 11 so that we get the ratio 3:7 so for every 3 green triangles we have 7 yellow triangles.
6 0
1 year ago
A laboratory is testing a product by heating or cooling it at different rates. The table shows the results of four tests. Drag a
Fynjy0 [20]

Answer:

See the picture

Step-by-step explanation:

The answer is attached

3 0
3 years ago
How does soil begin to form?
Nonamiya [84]

Answer:  Rock particles clump together in aggregate

Step-by-step explanation:

Soil minerals form the basis of soil. They are produced from rocks (parent material) through the processes of weathering and natural erosion. Water, wind, temperature change, gravity, chemical interaction, living organisms and pressure differences all help break down parent material.

3 0
3 years ago
The math club is selling gift wrap for a funraiser. They sold 45 rolls of soild wrapping paper at $4 each and rolls of patterned
Lunna [17]

4 * 45 = 180

265 - 180 = 85

85/5 = 17

They sold 17 rolls of patterned wrapping paper.

7 0
3 years ago
Bhavik bought 3 liters of milk and 5 loaves of bread for a total of $11. A month later, he bought 4 liters of milk
Ber [7]

Answer:

Step-by-step explanation:

A liter of milk cost $.75

A loaf of bread cost $1.75

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Is the point (1, -3) a solution to the system? Show all work<br> 50 points
    12·2 answers
  • Please help, will mark brainliest!
    8·1 answer
  • Please help! Geometry!
    14·1 answer
  • Please help me out fast.
    15·1 answer
  • 5. A waiter earns $128 for 6 hours of work. The total included $86 in tips.
    15·1 answer
  • The computer downloads
    7·1 answer
  • Find the area of this polygon and round to the tenth
    6·1 answer
  • Wat is 30 as a square root between two intergers?
    13·1 answer
  • There are 40 dimes and quarters in a drawer. The total amount of the coins
    9·1 answer
  • jason is wrapping a gift.The box he is using is a rectangular prism with a length of 20 inches a width 12 inches and a height of
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!