Answer:
x=30
Step-by-step explanation:
if 30 x 4 = 120 amd 2 = 30 = 60 then 60+120=180
Answer:
The correct answer is $2,50
Step-by-step explanation:
The unit rate is what we use to determine the price of a single unit, when something is sold in a group, as in this case 5 ounces.
Answer:
11/12
Step-by-step explanation:
according to this calculator thats the answer ... hope this helps
Answer: I think it’s A the cylinder
Step-by-step explanation:
8would be the permiter in my state