I think it is 210
because 15x14=210
Answer:
The answer is the 3rd one.
Step-by-step explanation:
3 times 3 is 9
4 times 4 is 16
13 is in between those 2 numbers
Unit price = price / quantity
1.20 / 20 = 0.06 per ounce
0.85 / 12 = 0.071 per ounce
The better deal is the 20 oz for $1.20
The people that are incharge of the schools aroud the distect they make sure everything is right in the school