The answer is 113!Give me a crown if I was right:/
Answer:
the Profit for the month is $2,083.43
Step-by-step explanation:
The computation of the profit for the month is shown below:
Profit for the month is
= Monthly gross receipts - expenses
= $20,834.34 - $18,750.91
= $2,083.43
hence, the Profit for the month is $2,083.43
We simply applied the above formula so that the correct value could come
And, the same is to be considered
36 ways... I believe... Do people ever answer questions on Brainly? Never had mine answered before.
60 inches because the square has 4 sides so 4x2 is 8 and 52+8 is 60.
Answer:
$32/10 = $3.2/cookie
Step-by-step explanation: