1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
xeze [42]
2 years ago
11

Shannon participated in a national math contest by taking a math test. The test results followed a normal distribution with a me

an score of 72.6 points out of 100 and a standard deviation of 8.7. Shannon received a score of 81 points. Shannon thinks she performed better than 68% of the students in the contest
Mathematics
1 answer:
kondaur [170]2 years ago
6 0

Answer:

.

Step-by-step explanation:

You might be interested in
A teacher bought 12 packets of crayons. Seven of the packets had 9 crayons. How many crayons did the teacher buy in all?
zubka84 [21]
The answer is 113!Give me a crown if I was right:/
3 0
3 years ago
The monthly gross receipts for the ABC Copy Creation house amounted to $20,834.34. Unfortunately the expenses amounted to $18,75
Kruka [31]

Answer:

the Profit for the month is $2,083.43

Step-by-step explanation:

The computation of the profit for the month is shown below:

Profit for the month is

= Monthly gross receipts - expenses

= $20,834.34 - $18,750.91

= $2,083.43

hence, the Profit for the month is $2,083.43

We simply applied the above formula so that the correct value could come

And, the same is to be considered

3 0
2 years ago
There are six (6) performers who will present their comedy acts this weekend at a comedy club. How many different ways are there
qwelly [4]
36 ways... I believe... Do people ever answer questions on Brainly? Never had mine answered before.

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
The length of each side of a square was decreased by 2 inches, so the perimeter is now 52 inches. What was the original length o
telo118 [61]
60 inches because the square has 4 sides so 4x2 is 8 and 52+8 is 60.
3 0
2 years ago
$32.00 for 10 cookies<br> Unit rate.
Nadya [2.5K]

Answer:

$32/10 = $3.2/cookie

Step-by-step explanation:

5 0
2 years ago
Other questions:
  • (?) (-4) = -24<br><br> What is the value of (?)
    14·2 answers
  • Pls Help ASAP
    5·1 answer
  • Label the number line below. Label the following fractions 1/4,1/2,3/4,2/2
    15·2 answers
  • Please answer this I really need it!
    9·2 answers
  • Will mark as brainliest! Thanks!
    5·2 answers
  • Kari plans to sample 20 people of a population that contains 100 students. She wants to determine how many people wake up before
    5·2 answers
  • Ryan scores 200 points more than twice what joseph scores in a video game. if ryan scores 1600 points, how many points does jose
    7·2 answers
  • PLS EXPLAIN HOW U GOT THE ANSWER
    13·1 answer
  • Hellppp 8(–10r+–1)+–r+2
    13·1 answer
  • Help me answer this due today at 9:00!!!!
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!