1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
HACTEHA [7]
2 years ago
12

Www-awn.aleks.com/alekscgi/x/Isl.exe/1o_u-IgNsikas

Mathematics
1 answer:
mel-nik [20]2 years ago
4 0

Answer:

Step-by-step explanation:

404 not found

You might be interested in
A salesperson works 40 hours per week at a job where she has two options for being paid. Option A is an hourly wage of ​$20. Opt
sdas [7]

Answer:

40$

Step-by-step explanation:

they have

20$

5%

40hours

i=prt

multiplication of both

=40×20×5/100

=40$

the amount required at the week is 40$

7 0
2 years ago
The radius of a circle is 16 cm. Find its area in terms of \piπ
Kitty [74]

Answer256pi

Step-by-step explanation:

Area=pi*r^2

=pi*16^2

256pi

3 0
2 years ago
What are 2 fractions between -8/10 and -3/5
trasher [3.6K]
The fraction is -7/10
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
What do all quadrilaterals have in common
Sophie [7]
All<span> of them </span>have <span>four sides, are coplanar, </span>have<span> two diagonals, and the sum of their four interior angles equals 360 degrees.</span>
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Quanto fica 8.000 reais em dólares ?
Gelneren [198K]
It  is 2.47 dollars in the united states

5 0
3 years ago
Other questions:
  • What the answer to Y=3x+6 x=4
    8·2 answers
  • A triangle has vertices at the points (1,2) (4,6) and (4,-1) what is the approximate perimeter of the triangle
    7·1 answer
  • Choose the answer. 1. (1 pt) use any model you choose to solve the story problem. a fisherman separated of his catch into 2 equa
    9·1 answer
  • 82 and 95 what is an expression for that
    6·1 answer
  • Which system of linear inequalities is represented by the graph x+5y&gt;5 y&lt;2x+4
    15·2 answers
  • Help pls !!! It’s for a test
    10·1 answer
  • Put it in order yes or no?and how do yk if it is or not
    7·2 answers
  • A box of 3 picture hangers sells for $2.22. What is the unit rate
    11·1 answer
  • How would you describe the pattern?
    6·1 answer
  • Tell whether the data in the table can be modeled by a linear equation. Explain.
    6·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!