1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Natali5045456 [20]
3 years ago
5

Find x acellus help help!!!!!!!!!!?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Mathematics
1 answer:
seropon [69]3 years ago
8 0
Maybe the other person can help you but Sorry only doing this for points
You might be interested in
Anthony asked a group of students to choose their favorite type of music from the choices of rock, hip-hop, and country. The res
Fudgin [204]

Answer:

240

Step-by-step explanation:

add up the numbers of all the students that were surveyed

get 90

60 of those were rock or hiphop

divide 360 by 90

get 4

multiply 60 by 4

get 240

8 0
3 years ago
adam bought a box of fruit that weighed 6 1/4 pounds. if he bought a second box that weighed 8 1/8 pounds , what is the combined
Serhud [2]

Answer:

14 3/8 pounds

Step-by-step explanation:

6 pounds plus 8 pounds= 14 pounds. 1/4 + 1/8= 3/8. 1/4 can be turned into 2/8, and 2/8 plus 1/8 equals 3/8. Hope this helps :)

3 0
2 years ago
3 - 8x = 8/5x written as a fraction
Ne4ueva [31]

Answer:

X=5/16                    

Explaination:

3 0
3 years ago
Tony leaves his house and rides his bike due north at 12 mph. At the same time, Jake leaves the same house and rides due west at
ElenaW [278]
Tony is 24 miles from the house.
Jake is 10 miles from the house.
They are 26 miles apart.
6 0
2 years ago
Find the volume . V = l * w * h.
Oxana [17]

Answer: you did not explain it well if you did i would know it but i think i=7 w=18 h=25

Step-by-step explanation:

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Mikw earned %ll.76 per hour for working 23.5 hours last week. how much money did mike earn last week?\
    9·1 answer
  • 2 for $9. what is the unit price?
    6·2 answers
  • Draw an open shape and closed shape.Label your picture
    7·2 answers
  • Can someone help me with these two
    13·1 answer
  • What's 0/0? <br>(Filler)<br>(Filler)<br>(Filler)
    11·2 answers
  • Measure height of apartment building
    8·1 answer
  • Sarah spent 1/3 of her monthly budget on food and 3/4 of her monthly budget on gasoline. Sarah has gone over budget and has spen
    13·1 answer
  • Hello! I would appreciate the help, and please write step by step solutions. Will mark brainliest. Thanks!
    8·1 answer
  • What is the distance between the points (4, 7) and (4, −5)?
    15·1 answer
  • Find the missing length indicated <br> A) 25<br> B) 5<br> C) 8<br> D) 3<br> Please help!
    5·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!