1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Keith_Richards [23]
2 years ago
12

The cost of 9 scarves is $83.25. What is the unit price?

Mathematics
1 answer:
melisa1 [442]2 years ago
7 0

Answer:

9.25

Step-by-step explanation:

It's pretty simple all you have to do is 83.25 divided by 9.

You might be interested in
Please solve, f(x) = mx + b
I am Lyosha [343]

f( x ) = - 1/3 x + 5

.................................

.................................

4 0
2 years ago
Read 2 more answers
Jo.
AleksAgata [21]
Oh okie so sorry sorry about the delay in
3 0
2 years ago
What is the sum of the complex numbers 2 + 4i,and 3 − 7i, where i=-1
Elodia [21]

Answer:

5 - 3i.

Step-by-step explanation:

2 + 4i + 3 - 7i       Bring like terms together:

= 2 + 3 + 4i - 71

= 5 - 3i.

5 0
2 years ago
Read 2 more answers
If f(x)=-3+7 and g(x)=-7+3, what is the value of f(-3) - g(3)
Andreyy89
F(x) = -3 + 7 = 4
g(x) = -7 + 3 = -4

f(-3) - g(3) = 4 - (-4) = 4 + 4 = 8
6 0
3 years ago
Does anyobe else feelllll mad right now​
Leno4ka [110]

Answer:

meeee

Step-by-step explanation:

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • at the end of the novel, scout stands on the radley porch and looks out over the neighborhood. this moment is most connected to
    7·1 answer
  • Examples of when you will use box and whisker plots in the real world
    11·1 answer
  • Write the multiplier or divisor for each pair of equivalent fractions 1/4 = 7/28
    7·1 answer
  • On a test, Shoshana got 65% or 23.4 of the items correct? How many items were on the test?
    7·2 answers
  • Stephan buys a melon and divides it into 6 servings. he eats 1/3 of the melon over the weekend. how many piecesof melon does ste
    7·2 answers
  • Help please ASAP !!!!!!
    6·1 answer
  • Hlppppppppppppppppppppppppppp
    14·1 answer
  • I need help plz and thank you this is due
    9·2 answers
  • .
    9·1 answer
  • the sale price of a spring break vacation package was $119.99 the travel agent said by booking early you saved $50 find the perc
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!