1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
densk [106]
3 years ago
14

What is -8 + -14 6 22 -6 -22

Mathematics
2 answers:
AlexFokin [52]3 years ago
8 0

Answer:

22

Step-by-step explanation:

Nezavi [6.7K]3 years ago
6 0

Answer:

56

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Find the percent change
tatuchka [14]

Answer:

THE answer is 4% because u divide

5 0
3 years ago
Sara was making slug slime soup for her six friends. She needed 0.06
Marina86 [1]

Answer:

0.01

can I have brainliest please

Step-by-step explanation:

3 0
2 years ago
The polynomial 3x? - 10x + 8 has a factor of 3x - 4. What is the other factor of 3x - 10x + 8?
DedPeter [7]

Answer: x-2

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
Which formula represents this sequence
marysya [2.9K]

Answer:

pretty sure its b

Step-by-step explanation:

8 0
1 year ago
Read 2 more answers
A problem states: "There are 7 more girls than boys in a club. There are 23 members in the club in all. How many girls are there
Shtirlitz [24]

sorry wrong answer

5 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • At the corner store, Nico bought 5 pencils for $0.10 each and 3 pens for $0.50 each. He used t to represent the sales tax, in do
    7·2 answers
  • Your teacher ask you to find a recipe that includes two ingredients with a ratio of 1/2 cup 1/8 cup
    7·1 answer
  • True or false: 4 (2x + y + 6) is equivalent to 8x + 4y + 24.<br> A true<br> B false
    14·1 answer
  • Spila Motors Inc. earned income of $69,000 from its operating activities for a specified period. During the same period, it sold
    7·1 answer
  • NEED HELP ASAP
    5·1 answer
  • I absolutely suck in math so please just help me
    11·1 answer
  • Compare the rates to find which is the better value.<br> ​$60 for 100 flyers or ​$95 for 250 flyers
    7·1 answer
  • Can someone help me with this please
    15·1 answer
  • Coach Barnette recorded 200 meter running times of runners to the nearest hundredth of a second. He rounded Waneta’s time to 19.
    12·1 answer
  • Describe the likelihood of the next elk caught being unmarked.
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!