1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
NikAS [45]
3 years ago
8

Sin^2A+cos^2A=? .find the value. ​

Mathematics
1 answer:
d1i1m1o1n [39]3 years ago
3 0

Answer:

1

Step-by-step explanation:

it is an identity. hope it helps

You might be interested in
1.
cluponka [151]

Answer:

Probably c

Step-by-step explanation:

Tbh

6 0
3 years ago
Please help asap!<br><br><br> thank you
Cerrena [4.2K]

Answer:

a

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
Let X=[10 -3] and y=[-1 -5] then the distance between X and y is​
slavikrds [6]

Answer:

[11 2]

Step-by-step explanation:

10 to -1 is 11 and-3 to -5 is 2 therfore you have the distance of 11 and 2

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Pls pls help me please!!!!
BigorU [14]

Answer:

Move 6.2 units up

Step-by-step explanation:

(-5.4, 6.2)

The first coordinate is the x coordinate

Positive x moves to the right, negative x moves to the left

Move 5.4 units to the left

The second  coordinate is the y coordinate

Positive y moves to up, negative y moves down

Move 6.2 units up

4 0
3 years ago
Which graph correctly compares the volumes, V, of rectangular pyramids with different heights, h, when their bases all have the
VARVARA [1.3K]

Answer:the correct answer is D

Step-by-step explanation:

Hope this help but can you tell me what your answer?

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • How many teaspoons are in a quart
    7·1 answer
  • How would you solve this in a table if the X goes: -3,-2,-1,0,1,2,3
    15·1 answer
  • Andrea had 32 problems to do for mathematics homework over the weekend. She did 1/4 of the problems on Friday night, and on Satu
    12·1 answer
  • Please help and thank you
    6·1 answer
  • V = LWH Solve for W.
    9·2 answers
  • Find the value of M, to the nearest tenth
    11·2 answers
  • Find the difference (1−5q)+2(2.5q+8)
    11·1 answer
  • 0.25 (771-20q) simplified expression
    7·2 answers
  • 1. Sarah a 20-ounce jar of strawberry jam for $4.00. What is the unit price per ounce?
    10·1 answer
  • Can someone help me with this quickly pleaseee
    13·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!