1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
enyata [817]
2 years ago
10

-2x2-2x+1 +(-3x2-x-1) Add the following

Mathematics
1 answer:
DENIUS [597]2 years ago
7 0

Step-by-step explanation:

hey c mgfcmg fykytfyi uuygu gyy tfyy tyfvkyf kyfkyt ktf iu

You might be interested in
ONE OF THE FIRST WALKING ROBOTS HAD A TOP
vazorg [7]

Answer:

? can you explain this a little better

Step-by-step explanation:

3 0
2 years ago
Give me the answer pll
STatiana [176]
Product means multiply, a number means any variable so 6x is the answer 
3 0
2 years ago
Favorite Subject
Cloud [144]

Answer:

78

Step-by-step explanation:

Muliply 300 to 26%

8 0
3 years ago
The radius of a circle is 6mm. What is the area of the shaded portion of the circle.
mariarad [96]

Answer:

b) 29π mm²

Step-by-step explanation:

\frac{360}{360}  - \frac{70}{360}  =  \frac{290}{360}  \\  \\\pi \:  {r}^{2} \\  =    \frac{290}{360}  \times \pi\times 6 \times 6 \\  =  29 \: \pi  \: {mm}^{2}

6 0
3 years ago
7 yr 27 mon 27 da + 26 mo 42 da = i need answer aszap
rosijanka [135]

Answer:

11 years 7 months 7 days(if 31 days a months) and change 7 days to 9 days if assuming 30 days a moths

7 0
2 years ago
Other questions:
  • Two events, X and Y, are independent of each other. P(Y) = 5/6 and P(X and Y) = 1/3. What is P(X) written as a decimal? Round to
    5·2 answers
  • Bernice is filing her federal tax return with 1040ez form using the single filing status, and nobody can claim her as a dependen
    14·1 answer
  • Which is the best approximation for the measure of angle XYZ?
    10·2 answers
  • Find an equation of the line that passes through the points (-0.5,0.75) and (0.75,-0.5)
    12·1 answer
  • Geometry question..can anyone help?
    14·1 answer
  • I NEED HELP PLEASE. LOOK AT PICTURE
    9·1 answer
  • Please help me out , Currently stuck on this problem
    6·1 answer
  • Given a line passes through point (5,8) and the origin, find the equation of the line.<br> y=
    6·2 answers
  • A 7-pound bag of cat food costs $13.93. What is the unit price?
    7·1 answer
  • I need some help please
    5·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!