1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
shepuryov [24]
3 years ago
5

I know but please I need to pass report cards are coming soon ​

Mathematics
2 answers:
lorasvet [3.4K]3 years ago
6 0

Answer:

D

Step-by-step explanation:

add all sides together and multiply like a regular square and then divide by 2

deff fn [24]3 years ago
3 0

Answer:

D

Step-by-step explanation:

trust

You might be interested in
Job natural peanut butter normally cost four dollars today it’s on sale for $3.60 what is the percentage of the discount
Rzqust [24]
We can make an equation that would help this. X will be the discount rate.
4x=3.60
Now, we need to solve the equation to find what X is.
Let's divide each side by 4.
x=.9
So, we know that the item was sold for 90% of what it was before, meaning that it has a 10% discount.
5 0
3 years ago
What number are 1.3 units from 0.4 on a number line
spayn [35]
0.5  ,0.6  ,0.7  ,0.8  ,0.9  ,1,1  .1  ,1.2  ,1.3

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is the slope of the line that passes through the pair of points (3,-4) and (5,-7).
maria [59]

The correct answer is C. -3/2

5 0
3 years ago
Christian was 145 cm tall when he was 12 years old. And 3 years later, he became 168.2 cm tall. By what percent did Christian's
Sav [38]

Answer: 16%

Step-by-step explanation:

168.2 - 145 = 23.2

23.2/145 = 0.16

0.16 as a percent is 16%

6 0
3 years ago
Find the sum if 3/4/8 and 1/3/4. Write in simplest form
vodomira [7]
Is it a improper fraction or?
6 0
3 years ago
Other questions:
  • How can you do a picture using 2.8÷7
    14·1 answer
  • Find the mABC<br> Find the mEBD<br> Find the mABE can someone help me plz
    11·1 answer
  • How does WiFi travel?
    11·2 answers
  • . Given ????(5, −4) and T(−8,12):
    13·1 answer
  • Can a tutor help me please
    13·1 answer
  • Estimate 31,969 divided by
    14·1 answer
  • A while back, Shelby paid a car insurance premium of $3,980 per year. Now she pays 5% more. What does Shelby pay now?
    12·1 answer
  • John and Jessica are selling fruit for a school fundraiser. Customers can buy small boxes of tangerines and large boxes of tange
    9·2 answers
  • Seth bought a 15 ounce jar of peanut butter for $3.15. what is the unit price?​
    12·2 answers
  • In a 45-45-90 right triangle, what is the ratio of the length of one leg to the length of the other leg? O A1: O B. 2:1 O C. 1:1
    8·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!