1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Readme [11.4K]
2 years ago
14

HELP I NEED HELP ASAP

Mathematics
1 answer:
jekas [21]2 years ago
7 0

Answer:

The answer is Door you can choose C because is likely to be the answer

You might be interested in
Amy said 49 of her teammates got hits during a recent softball game. Which decimal represents this same amount?
luda_lava [24]
D , because 1+1=2/5•7q+09
7 0
3 years ago
Mr. Anders wants to put a fence around his backyard. His backyard is rectangular. The lengths of the sides are 75 yards , 45 yar
Sati [7]
75 + 45 + 75 + 45 = 240 yards
5 0
3 years ago
In 1980,in Great Falls, Montana, temperature rose from -32 Fahrenheit to 15 Fahrenheit in seven minutes.How much did the tempera
masya89 [10]
The temperature rose by 47 degrees Fahrenheit, because it first went from -32 to 0, and then from 0 to 15.
3 0
3 years ago
An extreme vehicle company buys off-roading 4-wheelers for $24,000. After a year, the 4-wheeler depreciates 8%. What is the amou
ycow [4]

Rewrite the percentage as a decimal:

8% = 8/100 = 0.08

Multiply the previous result by 24000:

24000*0.08 = $1920

3 0
11 months ago
With reference to the figure, sin x =
TEA [102]
Cos y = 16 / 17.89 = 0.8944
y = cos^-1 (0.8944) = 26.57°

tan 26.57 = BA / 17.89
BA = 17.89 tan 26.57 = 8.95

tan x = 17.89 / 8.95 = 1.999
x = arctan 1.999 = 63.43

sin x = sin 63.43 = 0.8944
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Pair the equivalent fractions.
    11·1 answer
  • (a) Derive an equation of the line passing through the points A(0, 545) and B(4, 726). (Let t be the independent variable and y
    15·1 answer
  • 21 goats eat as much as 15 cows. How many goats eat as much as 35 cows?
    6·2 answers
  • Si yo poseo una masa de 95 Kg, ¿Cuántos Newtons de fuerza ejerce mi masa?
    5·1 answer
  • A box of rice costs $2.99 for 62 oz. What is the unit cost for 1 oz?
    11·2 answers
  • What is the answer to this -7-(-5)=
    15·1 answer
  • 'निसंस्मरण' कसको कृति हो​
    12·1 answer
  • How many, whole numben are there between<br>32 and 53 ?​
    12·1 answer
  • -X + 5 + 3x = 4 + 2x + 1
    5·1 answer
  • Evaluate [3+(8-2)]x5
    9·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!