1 solution. it can't be 2, and if you solve it, there is a solution, x stays in the equation, so there's 1 solution
The answer to your question is 8.6
Answer:
90
Step-by-step explanation:
90/10= 9
90/5= 18
No number larger than 90 would work.
Answer: 13.5 ounce bottle for $2.19
a 29.2 ounce bottle for $5.37
The 29.2 ounce bottle is better
Step-by-step explanation:
13.5 ounce bottle for $2.19
a 29.2 ounce bottle for $5.37
find the ratios
13.5/2.19 = $6.16 per unit
29.2/5.37 = $5.44 per unit
I’m. It sure but I need points so sorry