Round all dollar values to the nearest cent, and consider the trade-in to be a reduction in the amount paid
b.
$38,821
Answer:
Step-by-step explanation:
Mines came up as 79.78 but ion think that’s right
If you divide the cost by the ounces, that will be the unit rate.
3.60 divided by 12 is 0.3 or 30 cents. 5 divided by 20 is 0.25 or 25 cents. 6.40 divided by 32 is 0.20 or 20 cents
Answer:
D
Step-by-step explanation:
0=3x-7
0=3x+7
7=3x/3
7/3=x
Answer:
<h2>
AA</h2>
Option B is the right option.
Here,
According to Question,
∆PNO ~ ∆ XYZ
i.e <PNO=<YXZ =37°
<PON= < YZX = 90°
hence, both triangles are similar by AA rule.
Hope this helps...
Good luck on your assignment....