Answer:
I think the answer is D
if we use this equation to find the slope ( slope= Y2-Y1/X2-X1)
6-3= 3
2-1=1
so then you divide it and you get 3/1 or 3
Answer: Irrational
Step-by-step explanation:
This is what I got RR || SS
11/20=.55 =55% ; 1/400=.0025=.25% ; 5/8=.625=62.5%
1.49/6 = 0.248 per oz
3.59/13 = 0.276 per oz
lowest price is A. 6 oz for 1.49