1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
sergejj [24]
2 years ago
6

Please help me with this question :)​

Mathematics
1 answer:
Alona [7]2 years ago
7 0

Answer:

0 is the answer.

Step-by-step explanation:

3=(|x|/12) +3

3=(|x|+12(3))/12

3*12= |x|+ 36

|x|=36-36

|x|=0

x=0

You might be interested in
A bakery uses 10 4/5 ounces of icing for every 1/4 of a cake.what is the unit rate in ounces of icing per cake
alexandr1967 [171]
10 4/5 = 54/5

54/5 x 4 = 216 / 5= 43 1/5

unit rate = 43 1/5 ounces / per cake


3 0
3 years ago
It costs $56 to rent a tent for 7 days. Write an equation that represents the cost to rent a camping tent for xdays.
Lapatulllka [165]
the equation might be 8x=y.
7 0
3 years ago
I need help on this number sequence
MrRa [10]
You would square 3968 and subtract 1.
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Jennifer uses a coupon that gives you 20% off your order. If the total was $18 before the discount, then how much money did she
zheka24 [161]
She would have saved $3.60
4 0
3 years ago
Which of the triangles shown are right triangles?
crimeas [40]
The answer is both triangles A and D







Hope this helps :)
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • find the coordinates of the image of the given figure and given vector. Square PQRS with vertices P(3,-1), Q(8, -2), R(7, -7), S
    6·1 answer
  • .
    6·1 answer
  • evaluate the expression below for s=5 and t=7. 3st to the second power and s to the second power
    15·1 answer
  • What is the rule for the reflection?
    15·2 answers
  • A specialty muffin company makes muffins for $0.12 per muffin. The starting cost of the company is $300. How many muffins must t
    7·2 answers
  • The probability of a coin landing on heads when it is flipped is
    7·2 answers
  • A swimming pool that was partially drained has 205 gallons remaining in the pool when the owner begins filling the pool. Define
    5·1 answer
  • Please help me with this homework
    6·1 answer
  • Equation: 11x=14x-15
    10·1 answer
  • Help me pls thank you so much
    9·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!