1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Mnenie [13.5K]
2 years ago
11

13. You went to the grocery store and spent $12.95. You bought milk for $3.49, eggs for

Mathematics
1 answer:
Brrunno [24]2 years ago
3 0

Answer:

3.24

Step-by-step explanation:

add the milk, eggs and cereal then subtract it by 12.95

You might be interested in
What is the perimeter inyards of aroom that is 10 yards wide and 18 yards long​
dimulka [17.4K]
<h2>Good evening </h2>
4 0
3 years ago
Describe the graph of x ≤ −2
Len [333]
<h3>I hope it is helpful for you </h3>

4 0
3 years ago
I NEED HELP PLS.......
Gekata [30.6K]
-4x - 2.4

explanation: 1.3 - 3.7 = -2.4
then you leave the -4x by itself since it’s the only variable
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Why did the feudal system rely on a high degree of local independence?
kobusy [5.1K]

Answer:Feudalism helped protect communities from the violence and warfare that broke out after the fall of Rome and the collapse of strong central government in Western Europe. Feudalism secured Western Europe's society and kept out powerful invaders. Feudalism helped restore trade. Lords repaired bridges and roads.

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
Carpet, padding, and installation costs $23.23 per sq. yd. how much would it cost to carpet both bedrooms.
MAVERICK [17]
$46.46 for both rooms to have carpet
4 0
3 years ago
Other questions:
  • Find all polar coordinates of point P = (6,31°). Plz explain the steps :)
    10·1 answer
  • Write an algebraic expression to represent B less than 5
    12·2 answers
  • Can someone pls help me
    6·1 answer
  • How do you solve system of eqautions using substitution
    12·1 answer
  • In a second game this evening, Audrey's bowling score was 47 points less than twice the score of her first game. If her second s
    10·1 answer
  • Write an equation in slope intercept form for the line with slope negative three fourths and y intercept of negative one
    7·1 answer
  • I’m not sure what the answer is
    9·1 answer
  • Solution to this inequality? <br> 3(5+2n) &gt; 7 +10n<br> Please show work , Thank you
    7·2 answers
  • A news offers a subscription that costs $28.50 for 6 months. what is the unit price per month? Show your work. -Ratio
    14·1 answer
  • Expand and simplify 3(x - 2) + 2(4x - 1)
    10·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!