1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
UkoKoshka [18]
2 years ago
11

I need help can somebody help me please???

Mathematics
1 answer:
stich3 [128]2 years ago
3 0
What’s your question ?
You might be interested in
Solve the equation w+ 2 = for c.
Zielflug [23.3K]
Isn’t it supposed to be a minus sign? For it can be like w-2, w-2 ?
6 0
3 years ago
This is my last question on my math test so please help me:
Gnom [1K]

Answer:

Step-by-step explanation:

is number 2

-7,-4...

5 0
3 years ago
The cost for a pack of 24 pens is $4.08 . Find the unit price in dollars per pen. If necessary, round your answer to the nearest
Eduardwww [97]

Answer:

The unit price is 0.17 cents per pen.

4 0
3 years ago
Mark wants to buy a PS5 for $499.00. If tax in her local county is 7.75% of the total sale, what is the final cost?
Effectus [21]

Assuming Mark wants to buy a PS5 for $499.00 and the  tax in her local county is 7.75% of the total sale, what will be the final cost is $538

Using this formula

Final cost =Total sales+ (Total sales×Tax)

Let plug in the formula

Final cost= $499.00+($499.00×7.75%)

Final cost= $499.00+$38.67

Final cost= $537.67

Final cost= $538 (Approximately)

Inconclusion Assuming Mark wants to buy a PS5 for $499.00 and the  tax in her local county is 7.75% of the total sale, what will be the final cost is $538

Learn more here:

brainly.com/question/13040834

7 0
2 years ago
Read 2 more answers
What are all the possible cross sections of a cone
natita [175]

Answer:

big

Step-by-step explanation:

2

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • N-8+n=1-4n solve for n​
    6·1 answer
  • URGENT!!!! What is the distance from (−2, 4) to (0, −6)? Round your answer to the nearest hundredth. 9.23 units 10.20 units 10.9
    5·2 answers
  • Rectangle ABCD and rectangle WXYZ are similar.
    10·1 answer
  • The conversion of square feet to square yards can be represented by direct variation. Three square yards are equivalent to 27 sq
    8·2 answers
  • Help me plsssssssssssssssssssssssssss
    10·2 answers
  • Find the slope. Explain what the slope and y-intercept means for the situation. Be sure to use your labels when explaining the r
    15·1 answer
  • I’ll give the brainliest What can we conclude about the triangles on the line shown below?
    10·2 answers
  • PLS HELP ME ASAP<br> WILL MARK BRAINLIEST
    6·1 answer
  • TAKE TIME AND HELP FOR BRAINLIEST!
    12·2 answers
  • Dave has $3000 more in a passbook account than in a money market.
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!