By laying on the short edge the frame of it is 6
7 oz bag:
110 ÷ 7 = 15.7143¢ per oz
9 oz bag:
146 ÷ 9 = 16.2222¢ per oz
So the answer is the 7 oz bag, hope this helps!
The number of shoppers per day would be 192 and the number of shoppers per hour would be 24. hope this helps
Answer:
A.
- 1 muffin equals $2.08 for the first package.
- 1 muffin equals $1.91 for the second package.
- 1 muffin equals $1.88 for the third package.
B.
Option B gives the lowest unit price.
<span>(x/2)+8y-15 = (-12/2)+8*3-15 = -6+24-15 = 33</span>