1answer.
Меню
Ask question
Login
Signup
Ask question
Menu
All categories
English
Mathematics
Social Studies
Business
History
Health
Geography
Biology
Physics
Chemistry
Computers and Technology
Arts
World Languages
Spanish
French
German
Advanced Placement (AP)
SAT
Medicine
Law
Engineering
Rashid
[163]
4 years ago
15
Help me please!!!!!!!?
Mathematics
Answer
Comment
Send
2
answers:
dusya
[7]
4 years ago
8
0
I agree that it is C... I have done my work and you do end up with 1.548 but you just round it
Send
vovikov84
[41]
4 years ago
5
0
It is c.it is actually 1.548 but you round it so....
Send
You might be interested in
Find the difference.<br>652,806<br>- 631,766
IRISSAK [1]
Answer:
the difference of this math problem is 21,040
4
0
3 years ago
Find the value of x. Round the length to the nearest tenth.
navik [9.2K]
cos44° = x/10
x = 10cos44° = 7.2ft
4
0
4 years ago
Read 2 more answers
Eli ran 3/4 of a mile. Every 1/8 of a mile, he jumped over a hurdle. There was a final hurdle at the 3/4 mile park. How many hur
agasfer [191]
Divide 3/4 by 1/8 and you should get 6 hurdles.
5
0
3 years ago
What is 3.75 as a mixed number in its simplest form
Fittoniya [83]
3
5
0
3 years ago
Solve the following system of equations. Express your answer as an ordered pair in the format (a,b), with no spaces between the
Mumz [18]
I have no idea maybe ask ur math teacher
6
0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
A worker at a frozen yogurt store has 2 3/4 cups of frozen yogurt to give to customers as samples. The workers places 1/16 cup o
9
·
1 answer
How can you write 72+(8+19) to make it easier to add
9
·
2 answers
if the heart of an elephant , at rest beat an average of 1680 beats in 60 min . What is the rate in beats per minute
10
·
1 answer
A colony of ants carried away 14 of your muffins that was 2/3 of all of them how many are left
10
·
2 answers
Please answer quick I have a lot of work to do :C
7
·
1 answer
Three times a number is the same as five more than twice the number
6
·
2 answers
Carrie is buying bulk candy for a high school fundraiser. She buys 1000 candy bars for $350. What is the unit cost per candy bar
5
·
1 answer
Which equation best represents the line? (4 points)
10
·
2 answers
Joe, working alone, takes 8 hours to mow a lawn. Sally, working alone, can mow the same lawn in 6 hours. How long does it take t
11
·
1 answer
Help would be greatly appreciated!Which equation is true?
8
·
1 answer
×
Add answer
Send
×
Login
E-mail
Password
Remember me
Login
Not registered?
Fast signup
×
Signup
Your nickname
E-mail
Password
Signup
close
Login
Signup
Ask question!