1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Rashid [163]
4 years ago
15

Help me please!!!!!!!?

Mathematics
2 answers:
dusya [7]4 years ago
8 0
I agree that it is C... I have done my work and you do end up with 1.548 but you just round it
vovikov84 [41]4 years ago
5 0
It is c.it is actually 1.548 but you round it so....
You might be interested in
Find the difference.<br>652,806<br>- 631,766​
IRISSAK [1]

Answer:

the difference of this math problem is 21,040

4 0
3 years ago
Find the value of x. Round the length to the nearest tenth.
navik [9.2K]

cos44° = x/10

x = 10cos44° = 7.2ft

4 0
4 years ago
Read 2 more answers
Eli ran 3/4 of a mile. Every 1/8 of a mile, he jumped over a hurdle. There was a final hurdle at the 3/4 mile park. How many hur
agasfer [191]
Divide 3/4 by 1/8 and you should get 6 hurdles.
5 0
3 years ago
What is 3.75 as a mixed number in its simplest form
Fittoniya [83]
3\frac{3}{4}
5 0
3 years ago
Solve the following system of equations. Express your answer as an ordered pair in the format (a,b), with no spaces between the
Mumz [18]
I have no idea maybe ask ur math teacher
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • A worker at a frozen yogurt store has 2 3/4 cups of frozen yogurt to give to customers as samples. The workers places 1/16 cup o
    9·1 answer
  • How can you write 72+(8+19) to make it easier to add
    9·2 answers
  • if the heart of an elephant , at rest beat an average of 1680 beats in 60 min . What is the rate in beats per minute
    10·1 answer
  • A colony of ants carried away 14 of your muffins that was 2/3 of all of them how many are left
    10·2 answers
  • Please answer quick I have a lot of work to do :C
    7·1 answer
  • Three times a number is the same as five more than twice the number
    6·2 answers
  • Carrie is buying bulk candy for a high school fundraiser. She buys 1000 candy bars for $350. What is the unit cost per candy bar
    5·1 answer
  • Which equation best represents the line? (4 points)
    10·2 answers
  • Joe, working alone, takes 8 hours to mow a lawn. Sally, working alone, can mow the same lawn in 6 hours. How long does it take t
    11·1 answer
  • Help would be greatly appreciated!Which equation is true?
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!