Answer:
D
Step-by-step explanation:
When iron reacts with air and water, it forms Iron (III) oxide, also known as rust, which is reddish-brown.
4 pairs of pants for $18.
Divide price by quantity to get the cost of 1 pair of pants:
18 / 4 = 4.50 per pair.
Divide 27 by 4.50 to find number of pairs:
27 / 4.5 = 6
6 pairs of pants can be cleaned for $27.
Answer:
8 to 18
Step-by-step explanation:
8 to 18
i hope this helps a little bit