1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
r-ruslan [8.4K]
3 years ago
15

For dinner, Javier will choose one of four fish options and one of five side dishes. His choices for fish are

Mathematics
1 answer:
rusak2 [61]3 years ago
7 0

Answer:

A

Step-by-step explanation:

Please don't report I tried my best to solve it

You might be interested in
Lizet bought a bag of gummy bears and ate one-third of them. The next day, she ate 16 more gummy bears. If she ate a total of 37
pentagon [3]

Answer:

im trying to figure out the same thing

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
ASAP I NEED HELP ON NO. 1
Furkat [3]

Answer:

B

Step-by-step explanation:

The other ones are false claims

4 0
3 years ago
Tim buys a torch and a battery
ivolga24 [154]

Answer: brainly.com/question/10946691

Step-by-step explanation:

This link which is the image will help

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Tiffany ate ¼ of a pizza. If there were 16 slices of pizza to begin with, how many slices did Tiffany eat?
PIT_PIT [208]

Answer:

she ate 4 slices

Step-by-step explanation:

7 0
2 years ago
Read 2 more answers
I work in a warehouse, I pick 30 lines in 30 minutes. how many lines total will that be for 8 hours​
lakkis [162]
In 1 hour you pick 60 lines, so in 8 hours you pick 60*8 = 480 lines
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • What is 3 divided by 6 to the power of -1? <br> 3/6^-1?
    15·1 answer
  • Graph the inequality -6&lt;d
    5·1 answer
  • What is 3/16 as decimal
    14·1 answer
  • Please help quickly
    15·2 answers
  • ASAP Please! Which of the following are right triangle congruence theorems?
    14·2 answers
  • 3. A basketball team has a 16–5 won-loss record. Find its win-
    5·1 answer
  • What is the unit rate for a 13 ounce box of cereal that costs $3.99
    7·1 answer
  • PLS HELP!<br> What is the value of x in the figure?<br><br> Enter your answer in the box.<br> x =
    11·2 answers
  • Plzzzzzzzzzzzzzzzz help me I’ll mark you brainlist
    11·2 answers
  • Evaluate.<br> (-2 1/4) to the second power<br> •khan academy<br> •10 points
    13·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!