1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
never [62]
2 years ago
8

» Now, find the sum. 8 3 2 2- +1 4 3 + 1; 9 = 2+1 12

Mathematics
1 answer:
torisob [31]2 years ago
8 0
The answer is 4 5/12 I hope this helps:D
You might be interested in
An 8-oz bottle of ketchup costs $1.39. If the unit rate stays the same, how much should a 14-oz bottle cost? $0.79 $2.43 $2.78 $
Thepotemich [5.8K]
To find the unit rate you do

$1.39/8 oz.=.17

Then, you multiply the unit rate by the ounces

.17 * 14 oz. = $2.43
6 0
3 years ago
What is the value of x?<br><br><br><br> Enter your answer in the box.<br><br> x =
polet [3.4K]
The two angles are the same value. To find, think of the equation 3<em>x</em>+50=6<em>x</em>-10. Put the 6<em>x</em> to the other side of the equation. You shall get -3x+50=-10. Move the 50 to the other side, and you'll end up with -3<em>x</em>=-60. Divide each number by -3 to find <em>x</em> now. Your final answer will be <em>x=20</em>.

Answer: <em>x=20</em>
8 0
3 years ago
-
Lelechka [254]

B is the correct answer. 3(x+1)=24

6 0
3 years ago
In 2012, the cost of 3 ounces of silver was $2,460. What was the cost for 1 ounce?
KonstantinChe [14]

Answer:

820 ounces

Step-by-step explanation:

$2,460 divided by 3 = 820 ounces

820 x 3 = $2,460

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
I don’t wanna fail if you know the answer pls help me :(
devlian [24]

Answer: 0.0083

              0.00083

              0.000083

Step-by-step explanation: hope it helps

3 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • What is the standard form of the equation of the circle with center (-2, -3) and a radius of √2/4?
    9·1 answer
  • Crestwood Paint Supply had a beginning inventory of 10 cans of paint at $25.00 per can. They purchased 20 cans during the month
    9·1 answer
  • Write the riddle for the number 62
    14·2 answers
  • Circle O has a circumference of approximately 28.3 cm.
    10·2 answers
  • Sarah earns $12.70 per hour at the car wash. How much will she make if she works 3.5 hours?
    12·2 answers
  • A successful basketball player has a height of 6 feet 9 ​inches, or 206 cm. based on statistics from a data​ set, his height con
    10·2 answers
  • The total number of labor hours for a construction project by week x is given by: Week 1 4 7 10 13 16 19 Total hours 25 158 1254
    10·1 answer
  • What is the slope the line that passes through the points (-1, 3) and (1, -7)?
    9·2 answers
  • Help please ASAP really need this
    6·1 answer
  • The discriminant of a quadartic equation is 40. What is the nature of the solutions?
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!