1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
melomori [17]
2 years ago
10

Play Video

Mathematics
1 answer:
torisob [31]2 years ago
7 0
No bc they broke ash and they need more money
You might be interested in
PLEASEEEE HELPPPPPPPPPPP
poizon [28]
Angle MNP is correspondent to angle LKI
5 0
2 years ago
2. You are trying to determine which box of Honey Nut Cheerios to buy. The Family Size box weighs
mihalych1998 [28]

Answer:

Step-by-step explanation:

Of course it is MEGA, it is a common sense for everyone to know that buying bigger bulk results in cheaper price. But I will do the math for you:

MEGA size: 5 / 29.4 = 0.17 dollars per pound

Family size: 3.64 / 19.5 = 0.19 dollars per pound

so it is MEGA

5 0
3 years ago
The ratio of 6th graders to 7th graders in a MATHCOUNTS club is 5:4. The ratio of 8th graders to 7th graders in the same club is
lorasvet [3.4K]
ANSWER
========

Ratio of 8th graders to 7th graders = 3 : 2

Let the number of graders be 3x and 2x

Number of 8th graders = 18

So , 3x = 18

x = 18/3 = 6

Number of 7th graders = 2 × 6 = 12

Ratio of 6th graders to 7th graders = 5 : 4

Let the number of graders be 5a and 4a

Number of 7th graders = 12

So , 4a = 12

a = 12/4 = 3

Number of 6th graders = 5×3 = 15 ANS

_______________________________

#BE BRAINLY
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
2 yards and 60 inches in ratio
arsen [322]

2yrds:60in    is the answer


8 0
3 years ago
Can someone please help me it’s urgent
Yuki888 [10]
I believe it is 4 my good sir
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Is one pint greater than or less than 1 quarts
    10·1 answer
  • The city time lives in has 106,533 people what is the value of the 6 in 106,534
    9·2 answers
  • 2x+3y=6 fins the slope of the line
    11·2 answers
  • GET THIS RIGHT AND YOU'LL GET (100) POINTS
    6·2 answers
  • Tori spent 9 minutes on the phone while routing 3 phone calls. In all, how many phone calls does Tori have to route to spend a t
    13·1 answer
  • 7) Ann uses the equation y = 8.25x to calculate the total cost y in dollars for x
    14·1 answer
  • Express 6.72x104 as a basic numeral.
    8·1 answer
  • Please help!!!
    9·1 answer
  • Here you go a question since you’re probably bored
    8·1 answer
  • Is 1.572735 rational?
    8·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!