It’s the 2nd one
Sisjsjjd
Answer:
one
Step-by-step explanation:
they meet at only one point, thus their system of equations has as solution only those coordinates.
Answer:
Price per bottle is 1.5 or $1.50
Step-by-step explanation:
To get price per unit, you just divide the amount of money spent by the items purchased. 9/6 = 1.5
X would be 0 while Y would be 4
3x+y=4
-(2x+y=4)
----------------
x=0
Plug in x to any of those two equations in their original form
3(0)+y=4
0 + y = 4
y = 4