1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Misha Larkins [42]
3 years ago
9

these spam accounts are really about to take over this app. no fr, like, i see them on almost all of my posts as well as in the

comments a lot. and brainly just keeps on deleting them and they just keep commenting. it’s getting really annoying and frustrating. who is behind all of this?
Mathematics
1 answer:
Korolek [52]3 years ago
3 0

Answer:

Your blocking people that need help

Step-by-step explanation:

Don’t add posts like these as others who need help will have to go through these first

You might be interested in
D=a+b+c solve for b<br> I need some help
Hoochie [10]

Hi Walker


d=a+b+c

Flip

a+b+c=d

Add -a to both sides

a+b+c-a=d-a

b+c=-a+d

Now add -c to both sides

b+c-c=-a+d-c

b= -a-c+d


I hope that's help:0

4 0
3 years ago
The graph of f(x) = x+ was transformed to create the graph of g(x) = f(x) - 9.
Ludmilka [50]

Answer:

Step-by-step explanation:

A

3 0
3 years ago
What is the unit rate for $80 for 16 tickets
suter [353]
5 dollars a ticket. Divide 80/16 to get tour answer.
7 0
4 years ago
You want to order some T-shirts that cost $14 each. Shipping is $7 per order. If you buy 11 T-shirts, what will the order cost?
poizon [28]
14 x 11 = 154
7 x 11 = 77
154 + 77 = 231
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
45.15 ÷ 21 pleases solve it for me
sergiy2304 [10]

Answer:

2.15

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
Other questions:
  • 2s in 6,228 name the value
    8·2 answers
  • Which table of values can be represented by the function y=x+4 ?
    9·1 answer
  • Eggs were $2.05 per dozen on January 1 and $2.00 per dozen on February 1. What percent did the price decrease during January?
    10·1 answer
  • Write 0.25 as a fraction.
    11·2 answers
  • Find the value of the angle θ rounded to 1 DP.
    14·1 answer
  • NEED HELP!!! ASAP last minute homework
    7·1 answer
  • Can Someone Help Me ​
    9·1 answer
  • For a company picnic, Vijay ordered a box of fresh-baked gingerbread cookies and sugar cookies. He got 70 cookies in all. 28 of
    11·1 answer
  • Please answer this thoroughly.
    13·1 answer
  • Marking brainliest <br><br> What does do u see , what does it mean and why does it matter
    12·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!