A package of 8 pens costs $1.09. Milo’s work to find the unit price of the pack is shown below.
2 answers:
The unit price per pen is $0.14. Explanation : You simply divide the total by the quantity. $1.09/8= 0.13625. Since this has to do with money you round to the nearest hundredth to get $0.14.
Answer:
0.14$
Step-by-step explanation:
You might be interested in
Answer:
B
Step-by-step explanation:
like my answer please gimme the brain
Answer:
I believe x is greater than or equal to 1
The answer would be 3. {0,3}. Remember: {x,y} 2(0)+3=3 0+3=3 0+3=3
Answer:
-All integers are whole numbers.
-All rational numbers are natural numbers.
Step-by-step explanation: