1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Grace [21]
2 years ago
11

Plesse help me i need help me 5 year old pls help

Mathematics
2 answers:
Basile [38]2 years ago
8 0

Answer:

1.12243

2.1111

3.128.33333

4.6000

5.17

Step-by-step explanation:

Anarel [89]2 years ago
8 0

Answer:

1.111 x 113 =125.543. 101 x 11= 1,111. 728÷6=121.3

You might be interested in
Solve the equation: Ab = 56 b = [?]​
riadik2000 [5.3K]

Answer:

B can be 1, 2, 4, 7, 8, 14, 28 and 56.

Basically any factor of 56.

Hope that helps!

<em>-scsb17hm</em>

Step-by-step explanation:

7 0
2 years ago
Kate is taking a short break and wants to pick up lunch from her favorite drive-thru restaurant, Burger Shack. There are two loc
Veronika [31]

Answer:

B.) Beachside Sqaure

Step-by-step explanation:

The reason why is because, you have to look at her intentions and the time frame she wants to wait for food at these restaurants. Beachside Sqaure has less times they have made her wait for her food more than 10 minutes, so that would be their advantage.

6 0
2 years ago
Simplify the following expression. 23 + 13 + 63 × 63 ÷ 6 =
posledela

Answer:

Here is the answer

Step-by-step explanation:

6 0
2 years ago
Yesterday, I put 10 gallons of gas in my car and I paid $30. A couple hours
salantis [7]

Answer:

6 gallons

Step-by-step explanation:

1) $30/10 gallons= $3 per gallon

So...

2) $18/3=<u>6 gallons</u>

<u />

4 0
3 years ago
What is the average of 30, 40, and 80?
Alenkinab [10]
Because 80+40+30 equals 150 then you divide by how many number there are and there are 3 so 150 divided by 3 = 50
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Multiply using the distributive property
    10·1 answer
  • ali rented a truck for one day. there was a base fee of $18.99, and there was an additional charge of 78 cents for each mile dri
    7·1 answer
  • How much will it cost to print a circular sign with a radius of 1.5 feet if the printing company charges $29 per square foot? Us
    14·1 answer
  • What information do you need to write a sine or cosine equation?
    13·1 answer
  • 15 - x = 2(x + 3)<br> please anser i donot understand my homework that is in 1 week
    5·1 answer
  • Alguien puede ayudarme
    7·1 answer
  • What is the value of x?
    8·2 answers
  • Select all of the following that can be a counterexample for the statement below.
    10·1 answer
  • How many hours would it take the sloth to walk 1/5 mile? <br> Please do not guess!
    9·1 answer
  • Convert the expression (√5)(∛5) to exponential form. Show your work.
    6·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!