K = -18 to check, -4 + k/3 = -10 is the equation. -18/3 = -6, and -4 + -6 = -10. Mark as branliest if you can. :)
Answer:
x = -3
Step-by-step explanation:

Substitute -5 for p in the given equation and solve

-1 for apex i just answered this question and got it right
Answer:
The unit rate is $8.89 /ft².
Step-by-step explanation:
Given:
$160 for 18ft².
So, by dividing with 18
we get
.
Now, round to nearest hundredth for $8.888 is $8.89.
Therefore, the unit rate is $8.89 /ft².