1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
denis23 [38]
3 years ago
11

PLEASEEEEEEEEEEEEEE HELPPPPPPPPPP MEEEEEEE D: PLEASEEEEEEEEEEEEEEEE

Mathematics
2 answers:
Mkey [24]3 years ago
7 0
  • Answer: Box 1 is 4 × 6 ÷ \frac{1}{4}, Box 2 is 96

Step-by-step explanation:

Since the caterer prepared 4 times as many pizzas as normal, she prepared 4×6=24 pizzas. Since each guest will eat \frac{1}4} of a pizza, we divide 24 by \frac{1}{4} , which is 24×4, or 96. So the expression used is 4×6÷

gizmo_the_mogwai [7]3 years ago
3 0

Answer:

what is it

Step-by-step explanation:

You might be interested in
I NEED A EXPLAINATION
astraxan [27]

2.54,2,-1.79,-4

Step-by-step explanation:

gretest is 2.54 because 2.54 is nearer to 3so it is greatest. then 2 is smaller than 2.54 and then -1.74 and -4 because the number which is greater in negative is the most smallest number.

for , another example -1 is greater than-100.

please follow me

4 0
4 years ago
After John worked at a job for 10 years, his salary doubled. If he started at $x, his salary after 10 years is _____.
VARVARA [1.3K]
After ten years his salary is x2
6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Gareth buys two oranges. He pays with a £1 coin and gets 52p change. Work out the cost of one orange.
zalisa [80]

Answer:

24p

Step-by-step explanation:

£1 - £0.52 = £0.48 ← cost of 2 oranges

cost of 1 orange = £0.48 ÷ 2 = £0.24

3 0
2 years ago
What is the area of this tile? 10 in 8 in. 6 in.​
meriva

Answer:480

Step-by-step explanation:

Multiply each number to end up with the answer.

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
An expression is shown below:
chubhunter [2.5K]
It is irrational and is = to 4√2
3 0
4 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • WHICH ONE OF THE TWO APPROXIMATIONS IS BETTER ESTIMATE FOR PI? EXPLAIN
    7·2 answers
  • How do you convert 0.4 repeating into a fraction?
    7·1 answer
  • Help me plz answer the pic
    10·2 answers
  • Suppose that $g(x)=f^{-1}(x)$. If $g(-15)=0$, $g(0)=3$, $g(3)=9$ and $g(9)=20$, what is $f(f(9))$?
    14·1 answer
  • Colby and his 3 friends buy lunch. The total is $30.60. If they share the cost equally, how much, in dollars, should each person
    8·2 answers
  • Find the part. What is ​1.52% of ​25?
    11·2 answers
  • THIS IS ME WHEM I AM SMALL CUTE RIGHT?​
    10·2 answers
  • Find the product of 3 1/5 and 5/8<br> Express your answer in simplest form.
    13·1 answer
  • Kylie is 59.54 inches tall. Her friend Adam is 1.37 inch taller than she is. How tall is
    14·1 answer
  • ethan puts 1/3 pound of dog food into dog bowls every time he fills it. How many times can ethan fill his dog's bowl with 5 poun
    10·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!