1answer.
Меню
Ask question
Login
Signup
Ask question
Menu
All categories
English
Mathematics
Social Studies
Business
History
Health
Geography
Biology
Physics
Chemistry
Computers and Technology
Arts
World Languages
Spanish
French
German
Advanced Placement (AP)
SAT
Medicine
Law
Engineering
Rudik
[331]
2 years ago
11
Helppppppppppppppppppppppppppppppppppppppp
Mathematics
Answer
Comment
Send
1
answer:
aleksandr82
[10.1K]
2 years ago
4
0
Answer:
Step-by-step explanation:
Send
You might be interested in
Quais os numeros naturais entre 893 e 991 que divididos por 23 deixam sempre o maior resto possível
Alla [95]
English please ? I only speak English but I’m sure I can help.
6
0
1 year ago
Is the relationship between the 7s in 7,742 and the 7s in 7,785 different in any way
Usimov [2.4K]
No, because they're in the same place value.
4
0
3 years ago
an ice cream shop manager lowered the price for a single scoop of ice cream from 2.50 to 2.00 what is the precent of decrease in
igomit [66]
2.50-2.00=0.5
2.50/0.5= 5 = 100%
2.00/0.5=4 = 80%
100-80= 20%
6
0
1 year ago
The high temperature one day was -1 F. The low temperature was -5 F. What was the difference between the high and low temperatur
zhuklara [117]
The difference is 4 degrees Fahrenheit
3
0
3 years ago
Read 2 more answers
X-2/x+4=x-6/x-4 how to solve ? <br> a. x=8 <br> b. x=3<br> c. x=9 <br> d. x=5
lana66690 [7]
Answer:
the answer is a where x=8
E
xpla
nation
:
cross multiplication method
8
0
2 years ago
Other questions:
If y varies inversely as x and y=107y=107when x=-12x=−12, find y when x=2x=2.
12
·
1 answer
Mason has 108 feet of material to build a fence around a rectangular pool on his property. If the width of the fence must be 6 f
5
·
2 answers
The volume of a gas varies inversely as the pressure upon it. If the volume of the gas is 160 cubic centimeters at a pressure of
8
·
1 answer
Which unit rate is the lowest price per ounce? Choice A: 15 ounces of chocolate chips for $2.49 Choice B: 20 ounces of chocolate
8
·
2 answers
Analyze the statements below and complete the instructions that follow.
15
·
2 answers
2+9n=72<br> how do you find what n equals?
6
·
1 answer
Determine which is the better buy. 3 pounds of pellets for $4.95 or 5 pounds of pellets for $7.50 The unit price for 3 pounds
10
·
1 answer
PLZ HELP, 4/5 * 2/3. exsplain how you got it too. i just need an exsplaination. step by step.
9
·
2 answers
Convert 62 miles to hour to feet to second
8
·
1 answer
HELP ALSO CHECK OUT MY OTHER QUESTION THERE BOTH 20 POINTS!!!
13
·
1 answer
×
Add answer
Send
×
Login
E-mail
Password
Remember me
Login
Not registered?
Fast signup
×
Signup
Your nickname
E-mail
Password
Signup
close
Login
Signup
Ask question!