1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Rudik [331]
2 years ago
11

Helppppppppppppppppppppppppppppppppppppppp

Mathematics
1 answer:
aleksandr82 [10.1K]2 years ago
4 0

Answer:

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Quais os numeros naturais entre 893 e 991 que divididos por 23 deixam sempre o maior resto possível
Alla [95]
English please ? I only speak English but I’m sure I can help.
6 0
1 year ago
Is the relationship between the 7s in 7,742 and the 7s in 7,785 different in any way
Usimov [2.4K]
No, because they're in the same place value.
4 0
3 years ago
an ice cream shop manager lowered the price for a single scoop of ice cream from 2.50 to 2.00 what is the precent of decrease in
igomit [66]
2.50-2.00=0.5
2.50/0.5= 5 = 100%
2.00/0.5=4 = 80%
100-80= 20%
6 0
1 year ago
The high temperature one day was -1 F. The low temperature was -5 F. What was the difference between the high and low temperatur
zhuklara [117]
The difference is 4 degrees Fahrenheit
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
X-2/x+4=x-6/x-4 how to solve ? <br> a. x=8 <br> b. x=3<br> c. x=9 <br> d. x=5
lana66690 [7]

Answer:

the answer is a where x=8

Explanation:

cross multiplication method

8 0
2 years ago
Other questions:
  • If y varies inversely as x and y=107y=107when x=-12x=−12, find y when x=2x=2.
    12·1 answer
  • Mason has 108 feet of material to build a fence around a rectangular pool on his property. If the width of the fence must be 6 f
    5·2 answers
  • The volume of a gas varies inversely as the pressure upon it. If the volume of the gas is 160 cubic centimeters at a pressure of
    8·1 answer
  • Which unit rate is the lowest price per ounce? Choice A: 15 ounces of chocolate chips for $2.49 Choice B: 20 ounces of chocolate
    8·2 answers
  • Analyze the statements below and complete the instructions that follow.
    15·2 answers
  • 2+9n=72<br> how do you find what n equals?
    6·1 answer
  • Determine which is the better buy. 3 pounds of pellets for ​$4.95 or 5 pounds of pellets for ​$7.50 The unit price for 3 pounds
    10·1 answer
  • PLZ HELP, 4/5 * 2/3. exsplain how you got it too. i just need an exsplaination. step by step.
    9·2 answers
  • Convert 62 miles to hour to feet to second​
    8·1 answer
  • HELP ALSO CHECK OUT MY OTHER QUESTION THERE BOTH 20 POINTS!!!
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!