1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Aleks04 [339]
3 years ago
5

How many four digit numbers can you write if you can only digits 0, 1, and 2

Mathematics
1 answer:
aleksandrvk [35]3 years ago
7 0

Answer:

54 digits

Step-by-step explanation:

2 × 3 × 3 × 3 = 54

54 digits

You might be interested in
Rocco spent 20% of his savings on clothes. He brought $50 clothes. How much did he have in the beginning
Anna71 [15]
Howdy,

20% is also 1/5 in fraction form, which tells us he spent 1/5 of his money on clothes:

So to solve, we have to multiply 50 by 5:

50 x 5 = 250

Rocco's original savings was $250

Hope this helps! <span />
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Construct 98% confidence intervals based on the following data: 49, 38, 67, 69, 58, 70, 66, 85.​
Orlov [11]

Answer:

May I have a little more context please?

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
Find the unit rate. $9.30 for 3 gallons
bonufazy [111]

Answer: $3.10 per gallon

Step-by-step explanation: 9.30 divided by 3

7 0
2 years ago
Read 2 more answers
Can anyone give definition of liner expression <br> need it ASAP
Fittoniya [83]

Answer:

The definition of a linear equation is an algebraic equation in which each term has an exponent of one and the graphing of the equation results in a straight line

Step-by-step explanation:

u single?

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Keith bought a bag of parsnips that weighed 5 pounds. he also bought a bad of turnips that weighed 2 1/2 times as much as the pa
Illusion [34]

Answer:

5 x 2 1/2

l

l

l

V

5/1 x 5/2 = 25/2

5 0
3 years ago
Other questions:
  • What was the original price if after increase by 30% it becomes $520?
    9·1 answer
  • Steps on how to find $2.99 socks; 5.5% markup​
    13·1 answer
  • Easy question!
    10·1 answer
  • Mr. Fernández packed 31 red apples and 41 green apples into a box for a customer. He packed 8 boxes like this. Mr. Fernández use
    13·1 answer
  • 2) Given: lines a and b are parallel<br> Prove: m&lt;1 = m&lt;8
    13·1 answer
  • Find the volume of the figure. Round to nearest hundredth. *
    7·1 answer
  • Jinny is selling bracelets for $4.00. So far, she has earned $296.00. She needs to earn more than $472.00 in order to meet her g
    8·1 answer
  • Idek … what y’all think? First to Lmk the right answer earns the brainliest !!!
    14·1 answer
  • I WILL REPORT LINKS!!!
    12·1 answer
  • Homework - Pure Year 1 - Chapter 11B
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!