Answer:
You have the correct answer it is the third one.
Answer:
nope u took my points so im not helping
Answer:
2
Step-by-step explanation:
$ 1.55 + $1.65 = $3.11
the budget is $7.95
$7.95 ÷ $3.11 = 2.5 but since you can't get half a milk it's 2
<span>240 Acres
2/5 = .4
.4 times 600 = 240
</span>
Answer:
240
Step-by-step explanation:
You have to find the area of each indivigual side and then add all the areas together. So like 9x5 is 45 so you take 45 and multiply it by 4 since there are 4 sides identical to that side and then you get 180. Then you multiply 6x5 and that gives you 30 which you then multiply by 60, so then all you gotta do is 60+180=240.