1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
KATRIN_1 [288]
2 years ago
5

1 32 multiplied by 0.32 when rounded to the nearest hundredths

Mathematics
1 answer:
Diano4ka-milaya [45]2 years ago
6 0

Answer:

42.20

Step-by-step explanation:

132 ×0.32

=42.24

rounded off it give 42.20

You might be interested in
A farmer owns a total of 10 acres of land. The land is separated into 4 2/3 equally sized sections. How many acres are in each s
Ostrovityanka [42]

Answer:

I will solve the question and answer

7 0
3 years ago
How would you write the variable expression “5 less than n”?
dalvyx [7]

Answer: n-5

5 less than =-5

4 0
3 years ago
Jeene and her friends were selling cookies. They sold four more boxes second week in the than they did the first week . On the t
Georgia [21]

Answer:

i did 352 x 2 witch was 704 so i believe that it is 704 bc it said they sold double the sale of their second week

hoped this helped let me know if it did

8 0
3 years ago
Item 9 It costs $68 for 16 square feet of flooring. How much does it cost for 12 square feet of flooring?
Travka [436]
To solve you divide 68 by 16 and that gives you the price per square foot so that is $4.25, Now times 12 by that and the answer will be $51 dollars.
3 0
3 years ago
Boris wants to buy new carpet for his living room floor. The floor is in the shape of a rectangle. Its length is 16 feet and its
Flura [38]
Use the are formula for a rectangle which is Length times Width to find the amount of square feet of carpeting.(16 times 14=224ft^2) Then you need multiply 224 by 12 because you have 224 square feet at $12 per square foot. So in the end it will cost $2688 to get the new carpet.
8 0
3 years ago
Other questions:
  • A factory produces 3/4 of a mile of thread every 1/4 of an hour. What is the unit rate of miles of thread per hour?
    13·1 answer
  • Need help with this problem​
    14·1 answer
  • Question in above picture<br> explanation please not jusr answer
    9·2 answers
  • Express the following fraction in simplest form using only positive exponents.
    5·1 answer
  • Help urgently please❤️ I’ll mark u brainlyest thank u
    7·1 answer
  • Tracy purchases cotton candy in a ratio of 2 pink to 7 blue to sell at a carnival. She has a total of 108 bags. How many bags of
    9·1 answer
  • What are the quotient and remainder of (x^5- 1) /(x-1)?
    14·1 answer
  • I need help pls this test is really hard
    11·1 answer
  • 50
    12·1 answer
  • I GIVE BRAINIEST
    10·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!